Kućni red

Dragi učenici,

ovdje možete pročitati kućni red naše škole.

KUĆNI RED

BORAVAK U PROSTORU ŠKOLE

Učenici, radnici Škole te druge osobe mogu boraviti u prostoru Škole samo tijekom radnog vremena Škole, osim u slučajevima organiziranih aktivnosti.
¤¤¤
U prostoru Škole zabranjeno je:
-       promidžba i prodaja svih proizvoda koji nisu u skladu s ciljevima odgoja i obrazovanja
-       pušenje
-       nošenje oružja
-       pisanje po zidovima inventaru škole
-       bacanje izvan koševa za otpatke papira, žvakaćih guma i slično
-       unošenje i konzumiranje alkohola i narkotičkih sredstava
-       unošenje sredstava, oprema i uređaja koji mogu izazvati požar i eksploziju
-       igranje igara na sreću i sve vrste kartanja
-       unošenje tiskovina nepoćudnog sadržaja

¤¤¤
Učenici ne smiju bez odobrenja ravnatelja dovoditi u Školu strane osobe.
Svim osobama zabranjeno je dovoditi životinje u prostorije i okoliš Škole.

¤¤¤
Dužnost je učenika i drugih osoba koji borave u Školi, skrbiti se o imovini Škole prema načelu dobrog gospodara.

¤¤¤

Radnici i učenici Škole dužni su se kulturno odnositi prema roditeljima i drugim osobama koji borave u Školi.

RADNO VRIJEME

Učenici mogu boraviti u školi u vrijeme koje je određeno za nastavu i ostale oblike odgojno obrazovnog rada.
Učenik je dužan doći u Školu najkasnije 10 minuta prije početka nastave.

Učenik je dužan:
-        kulturno se ponašati za vrijeme boravka u Školi i izvan nje
-        održavati čiste i uredne prostore Škole
-        dolaziti uredan u Školu
-        nakon dolaska u Školu odjevene predmete i osobne stvari odložiti na mjesto određeno za tu namjenu
-        mirno ući u učionicu najmanje pet minuta prije početka nastave i pripremiti se za rad
-        prigodom ulaska učitelja u razred ustati kao i prigodom ulaska drugog radnika Škole u razred za vrijeme nastave, osim ako učitelj ne odredi drukčije i uz dopuštenje učitelja sjesti
-        uljudno se odnositi prema učiteljima i drugim djelatnicima Škole

¤¤¤
Na znak za početak nastave učenici su obvezni biti na svojim mjestima i pripremiti pribor za rad. Svaki učenik i ma svoje mjesto rada, koje može promijeniti samo uz dopuštenje razrednika.

¤¤¤

Učenici koji su zakasnili na nastavu, trebaju tiho ući u učionicu i ispričati se učitelju.

Tijekom nastave učenici ne smiju razgovarati, šaptati, dovikivati se, prepirati i šetati po razredu.

¤¤¤

Učenik koji želi nešto pitati ili priopćiti, treba svoju namjeru pokazati podizanjem ruke.
Učenik kojega je učitelj prozvao, dužan je ustati.

¤¤¤

Učenik ne smije za vrijeme nastave koristiti mobitel, MP3 i druge slične aparate.
¤¤¤
Učenik ne smije bez dopuštenja ulaziti u zbornicu, ured ravnatelja i tajnika. Ako trebaju učitelja, s njim mogu razgovarati u hodniku ili u učionici.

¤¤¤
Kod napuštanja učionice učenici moraju ponijeti svoje stvari. Škola nije odgovorna za nestanak stvari i novaca učenika za vrijeme njihova boravka u Školi.

¤¤¤
U razrednom odjelu tjedno se određuju dva redara.
Redari:
-        pripremaju učionicu za nastavu, brišu ploču i donose prema potrebi nastavna sredstva i pomagala
-        izvješćuje dežurnog učitelja o nenazočnosti učitelja na nastavi
-        prijavljuju učiteljima početkom svakog sata nenazočne učenike
-        izvješćuju o nađenim predmetima (knjige, bilježnice, olovke, odjeću, nakit i slično)
-        nakon završetka nastave posljedni napuštaju učionicu uz predhodnu provjeru ispravnosti učionice (oštećenja zidova, klupa, stolica i ostalog inventara) te o oštećenjima izvješćuju dežurnog učitelja, tajnicu ili domara škole.

¤¤¤

Za vrijeme odmora učenici se nalaze na hodniku. Redari provjetravaju učionicu i održavaju red na hodniku i sanitarnim prostorijama. Svakog učenika koji se ne pridržava rada, redari su ovlašteni prijaviti dežurnom učitelju.
¤¤¤

Knjige posuđene u knjižnici učenik je obvezan čuvati i neoštećene pravodobno vratiti.

¤¤¤
Učenici su odgovorni za štetu koju učine na imovini Škole.

DEŽURSTVA

Dežurni učenik:
-        odobrava ulazak u Školu roditeljima, skrbnicima i drugim osobama i o tome vodi evidenciju
-        daje potrebite obavijesti građanima.

¤¤¤
Dežurni učenik vodi knjigu dežurstva. U knjigu dežurstva učenik upisuje podatke koje odredi ravnatelj.

KRŠENJE KUĆNOG REDA

Učenik koji postupi suprotno odredbama ovoga Pravilnika, odgovoran je prema općim aktima Škole.

objavio: Administrator   datum: 10. 9. 2009.

« Travanj 2017 »