1. nagrada za najljepši školski vrt Primorske Hrvatske za 2012. g.

U petak, 23. studenog 2012. g. na Hrvatskoj radioteleviziji svečanom dodjelom nagrada i pohvala završilo je natjecanje „Najljepši školski vrtovi u Hrvatskoj 2012“ u kojem su sudjelovali brojni vrtići, osnovne i srednje škole. Projekt „NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI  u RH“ počeo je 1995. godine na poticaj Obrazovnog programa Hrvatskoga radija, ekološke emisije "Slušaj kako zemlja diše" i njezine urednice Lidije Komes.

Glavne nagrade bile su u kategoriji najljepših vrtova Primorske i Kontinentalne Hrvatske i područja od posebne državne skrbi. Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Cista Velika osvojila je 1. nagradu za najljepši školski vrt Primorske Hrvatske za 2012. g.

Višegodišnji trud i interes za uređenjem školskog okoliša se isplatio, a ova nagrada će svima biti poticaj za daljnji rad i brigu o školskom vrtu.. Održavanje i uređenje školskog vrta povjereno je učenicima iz ekološke sekcije, njihovoj voditeljici Ivani Balić ( prije je to obavljala Neda Madunić do mirovine ), domarima, spremačicama, a ponekad pomažu i ostali učenici i učitelji.

Ono što najviše raduje jest pozitivan stav učenika prema prirodi, estetici i pomaganju drugima, a uz zajednički rad  ništa im nije teško. Stoga ih je poziv na svečanost i izlet u Zagreb iznenadio i uveselio. Osim glavne nagrade, najviše su se oduševili obilaskom  zgrade i studija HRT-a, a na kraju svečane dodjele bili su jedne od glavnih zvijezda koje su odgovarale na razna novinarska pitanja te su se prepuni dojmova vratili kući.

Učenici ekološke sekcije su napravili jedan mali intervju o putovanju u Zagreb i primanju nagrade za najljepši vrt.

Nikola: Kako ste se proveli na putovanju?

Matea: Bilo je odlično!

Petra: Odlično!

Josip: Ja bih opet!

Nikola: Kako je bilo na putu? Gdje ste odsjeli?

Matea: Krenuli smo u četvrtak oko 2 i pol sata, stigli smou Zagreb oko 20 i pol. Odsjeli smo u hotelu Porin. Atmosfera je bila super i ekipa je bila zabavna.

Petra:Atmosfera u autobusu  je bila odlična, pjevali smo pjesme poneki su i zaspali. Došli smo u hotel umorni, dobili smo ključeve od soba i raspakirali se. Nakon 15 minuta krenuli smo na večeru, a zatim smo išli u sobe. Sutra ujutro smo doručkovali i onda smo krenuli u zgradu HRT-A.

Josip: Paa.. Nije bilo lose. Zapravo, proveo sam se fantastično! Kad smo krenuli odmah je počela pjesma i dobro raspoloženje. Atmosfera je bila savršena u  oba smjera. Oko 8 sati navečer smo došli u hotel Porin  gdje smo i odsjeli. Večer je bila odlična zabavljali smo se do kasno u noć. Sutradan smo rano ustali te se zaputili u zgradu HRT-a.

Nikola: Kakva vas se dojmila zgrada Hrvatske radiotelevizije? Kako je bilo na snimanju?

Matea: Zgrada je ogromna i mislili smo da je nećemo nikada obići. Najviše mi se svidjela voditeljica koja nas je vodila kroz zgradu jer nam je rekla puno toga zanimljivog i pričala nam je o povijesti HRT-a.

Petra: Krenuli smo u obilazak zgrade HRT-A s voditeljicom  i učenicima Osnovne škole Sveti Martin na Muri.  Najviše mi se svidio studio „Ples sa zvijezdama“. Tu smo vidjele neke poznate pjevače i plesače.

Josip: U zgradi nam je bilo  odlično. U obilasku smo bili 2 sata i oko podne smo se zaputili na snimanje emisije „Slušaj kako zemlja diše“ koja je trajala gotovo sat i pol. S nestrpljenjem smo čekali kad ce nas prozvati.

Nikola: Jeste li se oduševili  nagradom? Jeste je očekivali?

Petra: Da. Oduševili smo se nagradom. Nismo je baš očekivali, ali smo bili presretni kada smo je dobili.

Matea: Nagradom smo se jako oduševili i nadamo se da će nam ta nagrada biti poticaj za daljnji rad u našem vrtu.

Josip: Dobili smo nagradu i dali nekoliko izjava za televiziju i radio. Sretni i uzbuđeni samo napustili zgradu i krenuli u obilazak grada. Sve u svemu bilo je odlično i opet bih hitio ponoviti ovo putovanje.

Nikola: Hoćete li još uljepšavati i uređivati svoj vrt?

Petra: Naravno da hoćemo.

Matea: Hoćemo!

Josip: Sigurno ćemo uljepšavati naš vrt jer želimo nagradu i dogodine.

Nikola: Eto, puno vam hvala na ovom ugodnom razgovoru. Nadam se da ćete i dalje uređivati vaš vrt i osvajati nagrade. Sretno!

Matea, Petra, Josip: Ništa i drugi put!  Bok.

objavio: Nives Bešić   datum: 30. 11. 2012.