Proslava Dana škole

Dragi moji,

znam da nestrpljivo čekate fotografije s današnjih događanja. Uskoro će biti objavljene u foto-galeriji. Molim vas za malo strpljenja.  Jedna kineska poslovica kaže: "S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila."

Još nešto, moram vas pohvaliti dragi moji, danas ste bili odlični!smiley

O svim događanjima uskoro više ...

Učiteljica Nives

DAN ŠKOLE

Naša škola nosi naziv po poznatom hrvatskom pjesniku, pripovjedaču, esejistu i kritičaru Ivanu Goranu Kovačiću. Taj književni virtuoz je ostavio  veoma prepoznatljiv i neizbrisiv trag u hrvatskoj literaturi. Premda je umro vrlo mlad, zahvaljujući njegovoj književnoj ostavštini, Ivan Goran Kovačić i danas „živi“.

Rođen je 21. ožujka i upravo tog datuma slavimo Dan škole. Budući da je ove godine na taj datum bio neradni dan, mi smo obilježavanje Dana škole pomaknuli na petak, 26. ožujka.

Zahvaljujući marljivim i predanim nastavnicima te darovitim učenicima spremnima na suradnju, ove godine je Dan škole obilježen na poseban način.

Sve je počelo dramskim spektaklom za koji su prvenstveno zaslužni naši učenici i njihove učiteljice Marija Madunić i Senka Vučak. Njihov trud i marljivo vježbanje se isplatilo te su mnogi od njih pokazali zavidno glumačko umijeće. Tko zna, možda ih za nekoliko godina vidimo i na kazališnim daskama.

Priredili su nam mnogo zabave i smijeha svojim recitiranjem i iznimnim glumačkim talentom koji su pokazali pri izvođenju odlomka iz Raosovog djela Prosjaci i sinovi  te brojnim drugim izvedbama. Školski zbor pod vodstvom nastavnice Jelene Bajto je izveo nekoliko prigodnih pjesama, a plesni klub naše škole je otplesao točku koja je oduševila sve prisutne.

Nakon predstave, učenici su bili raspoređeni po brojnim radionicama koje su osmislili i vodili pojedini nastavnici. Još jednom smo dokazali i pokazali da je istinita ona izreka: Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može“.  Bila je tu nekoliko radionica u kojima su se izrađivali ukrasi za nadolazeći blagdan Uskrs. Nastavnice Nives Bešić, Neda Madunić, č. s. Vlasta Tadić i tajnica Janja Galić te uz pomoć nastavnica Ane Režić, Ljubice Marić, Saše Čelan i Marije Maglić vodile su radionice. One su učenicima pokazale razne tehnike izrade i ukrašavanja uskršnjih jaja te im omogućili da pokažu svoju kreativnost i maštovitost.  Osobito zanimljiva i inovativna je bila tkalačka radionica kod tajnice Janje.

Od svih radionica najposjećenija je bila plesna koju su vodile psihologinja Ivona Bumbak i nastavnica Martina Vlašić. Na toj radionici učili smo djecu  plesati bečki i engleski valcer te salsu. Voditeljice su  ostale iznenađene plesnim vještinama pojedinih učenika.

Nakon što smo se zabavili na našim radionicama, svi skupa smo otišli na školsko igralište gdje smo se pridružili našem nastavniku Josipu Ćubiću i učenicima nižih razreda koji su odmjeravali svoje snage u igranju graničara uz svesrdnu pomoć njihovih učiteljica Dragice Ćubić i Silvije Šitum.

Nakon natjecanja nižih razreda, došlo je vrijeme da učenici viših razreda  pokažu tko je najbolji, najsnažniji i najspretniji u ekipnim sportovima.

Učenici su bili podijeljeni u četiri ekipe (plavi, zeleni, crveni i žuti) u kojima je svaki razred imao po dva svoja predstavnika. Natjecali su se u četiri vještine: povlačenju užeta, preskakanju vijače, badmintonu i skakanju u vrećama. Uz glasnu podršku svojih kolega, ekipe su se borile do iznemoglosti. Bilo je tu žuljeva, razbijenih koljena, padova, tuge zbog poraza, ali je ipak najviše od svega bilo smijeha. Premda su sve ekipe pokazale izniman timski duh i nadarenost u sportovima, samo je za jednu bilo mjesta na vrhu. Nakon tijesne i izjednačene borbe, na kraju je pobjedu odnijela ekipa žutih kojima je naš ravnatelj Ivan Pleić podijelio zlatne medalje, a ekipama koje su osvojile drugo odnosno treće mjesto podijelio je srebrene i brončane medalje.

Tablica:

Ekipa crveni žuti plavi zeleni
I 6 4 10 8
II 10 8 4 6
III 4 10 8 6
IV 5 10 5 8
Ukupno 25 32 27 28

Njihova zadovoljna lica i oči pune sjaja su  pokazale da je misija nas nastavnika u potpunosti uspjela i da je naš cilj izvršen: pružili smo djeci dan zabave koji će im uvijek ostati  u sjećanju, ali je isto tako bio edukativan.

Martina Vlašić, prof

objavio: Administrator   datum: 26. 3. 2010.