likovna

Sekciju vodi Sanja Stipanović, broj zadrugara je dvanaest.

Cilj naše sekcije bilo je upoznavanje učenika s različitim likovnim stilovima te izradi brojnih predmeta koji će pokazati našu kreativnost, maštovitost i samostalnost u radu.

Najprije smo nabavili potrebni materijal za izradu ukrasa za Božić. Intenzivno smo radili na izradi adventskih vijenaca, ukrasa i nakita. Jedan dio ovih ukrasa smo ostavili u školi za ukrašavanje, a ostatak ćemo prodati na božićnom sajmu. Počeli smo izrađivati ukrasne čaše i vaze. Čaše različitih oblika i veličina smo oslikavali i pripremali ih za smotru. Kako se približavao Uskrs, trebali smo pribaviti materijal za uskršnje dekoracije. Od prirodnih materijala izrađivali smo uskršnje ukrase; košarice, grane ukrašene cvjetovima, pilićima i sl. Tijekom izrade tih ukrasa su nam pomogli i drugi učenici. U tehnici dekupaž oslikali smo jaja od stiropora, ali i ispuhana jaja koja smo donijeli u školu. Neposredno prije Uskrsa okitili smo predvorje naše škole da obilježimo koji nam se to blagdan približava.  Dio dekoracija smo izložili i napravili izložbu. Naslikali smo nekoliko radova koje smo zajedno sa učiteljicom uokvirili i pripremili za izložbu, odnosno za smotru.

« Listopad 2017 »