Donacija- Kaufland

U petak, 10. travnja 2015. održao se po prvi put u Splitsko- dalmatinskoj županiji  "Dan njemačkoga jezika"  ("Der Tag der deutschen Sprache").  Ovu posebnu priliku iskoristili su naši učenici  i oduševili publiku  igrokazom "Aschenputtel" (Pepeljuga) kao i recitatorskim umijećem.

Ova manifestacija pokazala se  uspješnom i poticajnom, kako za učenike tako i njihove voditelje, pa se Županijsko stručno vijeće učitelja i nastavnika njemačkoga jezika odlučilo i ove godine istim žarom i entuzijazmom pristupiti ovom velikom danu. Ljubitelji njemačkoga jezika i kulture okupili su se kako bi obilježili Dan njemačkoga jezika na dostojanstven i zabavan način. Povodom toga, kontaktirali smo njemačke  i austrijske tvrtke na području Splitsko-dalmatinske županije kako bi nam simboličnim donacijama uljepšali dan. Na naš poziv odazvao se Kaufland. Pokazali su svoju velikodušnost te nam donirali paket u iznosu od 2000 kuna. Bile su tu igrice, slatkiši, školske potrepštine. Sve to kako bismo mogli nagraditi i počastiti naše vrijedne učenike. Naše učenice Ana Vučemil, Marija Pleić, Dora Madunić i Ana – Marija Jurišić zaprimile su donaciju te se istinski zahvalili na ukazanom povjerenju.  Detaljne informacije o manifestaciji bit će objavljenje u Slobodnoj Dalmaciji i na nekoliko radijskih postaja na području Splitsko-dalmatinske županije.

Izvor: Ivana Omrčen-Loko

objavio: Nives Bešić   datum: 18. 2. 2016.

« Prosinac 2017 »