Terenska nastava Trilj - Grab

Od naših učitelja dobivamo obavijest da u utorak,  22. listopada odlazimo na terensku nastavu. Nestrpljivi smo. Ukrcali smo se u autobus, čistačica i učiteljice podijelile su nam jabuke, kao da je naš ministar znao da su nam za put potrebni vitamini.

Stižemo u Trilj u pekaru. Tu smo saznali sve o proizvodnji kruha i kolača. Ti moćni strojevi i velike peći mogu zamijesiti i ispeći brda kruha i kolača. Pošto smo jako dobri  bili, pažljivo slušali za nagradu smo dobili kroasane. Odlazimo u Grab, tamo je mlinica. Vrijedni mlinar nam objašnjava i pokazuje kako voda pokreće mlinski kamen i kako kamen melje zrnevlje pšenice.

U neposrednoj blizini mlinice je izvor rijeke Rude i ribogojilište, prošetali smo tim prekrasnim krajem. Za ovakvu lijepu terensku nastavu osim naših učitelja moramo se zahvaliti ravnatelju i načelniku. Željeli bi smo što više ovakve nastave.

Dora M. i Ana L.

Izvor: Dragica Ćubić

objavio: Nives Bešić   datum: 25. 10. 2013.

Javni poziv turisičkim agencijama za organizaciju ekskurzije 7. i 8. razreda 2018./2019. godine.

Ponude se šalju na adresu škole:

OŠ Ivana Gorana Kovačića

Cesta dr. Franje Tuđmana 60,  21244 Cista Velika

u zatvorenoj omotnici s naznakom "Javni poziv - ne otvaraj" i broj ponude.

« Studeni 2018 »