tkalačka

Sekciju vode Nives Bešić i Saša Čelan, broj zadrugara je šest.

Početkom ove školske godine nabavili smo za tkalačku sekciju tri tkalačka stana. Jedan veliki, samostojeći i dva mala stolna od 30 cm i 50 cm. U suradnji s udrugom Gračanka iz Otočca u siječnju i travnju organizirana je obuka tkanja na tkalačkom stanu. Gospođa Dragica Rogić pomogla je u savladavanju tehnike tkanja učenicima tkalačke sekcije. Učenici, zajedno sa voditeljicom, vrijedno rade na tkanju. Kroz mjesece koje dolaze treba istkati toliko materijala da se mogu napraviti ukrasne torbice. Osim tkanja, učenici moraju naučiti  opšiti torbice, napraviti uzice i šiške koje krase torbice. Učenice vrijedno rade kako bi  torbice bile spremne za Županijsku  smotru učeničkih zadruga. Neke učenice su uz pomoć voditeljice počele plesti šalove, ukrasne papučice i male pletene torbice.

Novi proizvod - Mirisna vješalica

proizvodi

"Kad se male ruke slože, sve se može"  ovi stihovi bili su poticaj da se dvije sekcije udruže i naprave zanimljiv proizvod. Učenice tkalačke sekcije, izvezle su motiv cvijeta lavande na platnu od kojeg su napravile mirisne vrećice. Da bi naše vrećice bile mirisne od učenika Ekološke sekcije uzeli smo cvjetove lavande. Gotovi proizvod naših dviju sekcija pogledajte na fotografijama.

« Studeni 2017 »