Korisnik:

PREMETALJKA - Grga Čvarak

PUZZLE - Maca papučarica

MEMORY - Poštarska bajka

VJEŠALA - Mreže i internet -15 pojmova (6. razred)

VJEŠALA - Excel - 16 pojmova (7. razred)

Zadruga

Godišnjak
Ispis statistike od 4. 11. 2015.

GRAĐANSKA AKCIJA „DRVO ZNANJA“

Jedan od najljepših dijelova naše škole je njen vrt koji već dugo vremena uređuju i održavaju učenici ekološke sekcije dok ostali rado borave u njemu tokom cijele godine. Vrt je prije nepunih pet godina proglašen najljepšim vrtom primorske Hrvatske što je bilo od značajne važnosti za školu kao i za lokalnu zajednicu. To priznanje imalo je velikog udjela u motivaciji za daljnju brigu o školskom okolišu kao i ostvarenju zanimljivih ideja koje bi vrt još više približile učenicima i mještanima.

Naime, kroz svakodnevni razgovor, ankete i sl. došlo se do spoznaje da su navika čitanja i interes za knjigu kod učenika slabi. S obzirom da je čitanje neophodno ne samo zbog školovanja već i za osobni razvoj pojedinca razvila se ideja o načinu približavanja knjige i poticanja čitanja kod učenika i stanovnika lokalne zajednice kroz - školsku knjižnicu u prirodi.

U školski vrt bi se na mjestu zaštićenom od vjetra i kiše vertikalno postavili trupci stabala s napravljenim udubinama za knjige koje bi bile uvijek dostupne zainteresiranim čitateljima. Idealno bi bilo da su to dječje knjige, poznatija književna djela ili beletristika koje bi bile donacija nakladničkih kuća, mještana i svih onih koji bi rado obogatili knjižnu građu ove specifične knjižnice.

Projekt Drvo znanja osmislila je Ivana Živaljić, učiteljica njemačkog jezika u OŠ I. G. Kovačića, a financira ga Zaklada Kajo Dadić kao građansku akciju koja kao volontere uključuje učenike i djelatnike škole, stanovnike općine Cista Provo, ali i sve građane dobre volje.

Stoga, pozivamo mještane općine Cista Provo i žitelje Imotske krajine da se pridruže ovoj građanskoj akciji radovima na uređenju knjižnice u vrtu ili donacijom bar jedne knjige.

objavio: Nives Bešić   datum: 27. 3. 2017.

« Srpanj 2017 »