Noć knjige

Povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava, svake godine se obilježava Noć knjige u kojoj  čitatelji, autori, prevoditelji, izdavači, nastavnici i knjižničari promiču knjigu, čitanje i izdavaštvo nastojeći barem na trenutak skrenuti pozornost na ljepotu i značenje pisane riječi, čaroliju ukoričenih svjetova i radost njihova upoznavanja. Hrvatska već 7. godinu zaredom sudjeluje u ovom događaju, a ove godine Noć knjige održala se 23. travnja u čak 287 gradova i mjesta širom zemlje. Među 672 sudionika ovogodišnje manifestacije našla se i naša škola.

Školska knjižničarka Jelena Kujundžić pripremila je zanimljiv program u kojem su sudjelovali učenici viših razreda zajedno sa svojim učiteljima. Nakon predstavljanja projekta, učenici su bili spremni za „bookspot“. Na pet lokacija (zbornica, stepenice u školi, igralište, šator i knjižnica u vrtu) učenici su slušali priče iz dječjeg romana Nikica francuskog autora Renea Goscinnyja, koje su im čitali učitelji Josip Ćubić, Nives Bešić, Hrvoje Rogulj, Martina Pereža i Ivana Živaljić.

Nakon što su odslušali sve priče, uslijedila je igra za učenike 5., 6. i 7. razreda. U grupama su tražili QR kodove skrivene u školi. Iza svakog pitanja krilo se pitanje vezano za odslušane priče, a ekipa s najviše točnih odgovora osvojila je vrijednu nagradu.

Svoje znanje u poznavanju književnosti odmjerili su učenici 8. razreda u kvizu pripremljenom po uzoru na legendarnu Kviskoteku i Volim Hrvatsku.

Noć knjige protekla je u ugodnoj atmosferi i veselom druženju pa vjerujemo da ćemo se i dogodine uključiti u obilježavanje.

Izvor: Jelena Kujundžić

objavio: Nives Bešić   datum: 27. 4. 2018.

« Svibanj 2018 »