Dani kruha

Svečano je bilo u našoj Područnoj školi u Cisti Provo 19. listopada jer smo obilježili Dane kruha. Našu svečanost započeli smo prigodnim recitacijama i pjesmama koje su izvodili učenici.

Potom je naš svećenik blagoslovio jelo koje su učenici sa svojim roditeljima i učiteljicama pripremili i donijeli u školu. Naši učenici su taj dan bili i vrijedni. Učiteljica Dragica Ćubić je s učenicima četvrtog  razreda pekla palačinke objašnjavajući kako nastaju sastojci od kojih pravimo palačinke koje svi obožavamo. Djeca su pažljivo slušala i odgovarala na pitanja uživajući u pravljenju i pečenju palačinki. Naši prvaši i drugaši su sa svojom učiteljicom Marijom Pleić govorili o plodovima zemlje. Oni su od voća i lišća radili mudre sove. Zašto baš njih? Mudrost je vrlina koju učimo od malih nogu i u školi je nezamjenjiva. Naše male sove stavili  smo na prozor, nadamo se da neće odletjeti i nastaniti se negdje drugdje, već da će ostati s nama u našoj školi i vjerno nas pratiti na našem putu učenja, druženja i igre. Hvala svim učenicima i roditeljima koji su sudjelovali u obilježavanju Dana kruha.

objavio: Nives Bešić   datum: 27. 10. 2017.

« Prosinac 2017 »