Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Svečanim programom, molitvom, blagoslovom i simboličnim blagovanjem kruha svi su učenici i djelatnici Škole obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Okupili su se u predvorju škole, kako bi pogledali svečani program koje su pripremili učenici viših i nižih razreda.

Prigodnim recitacijama, igrokazima i pjesmama prenijeli su okupljenima poruku o tome zašto kruh zauzima posebno mjesto u svakodnevnome životu čovjeka.

Svečanost je započeo velečasni  molitvom i blagoslovom hrane koju su donijeli učenici. Nakon toga su učenici nižih razreda izveli prigodne recitacije i dodatno uljepšali Svečanost.

Svaki razred ukrasio je svoj stol i pripremio kratko izlaganje kako bi objasnili što se sve na njemu nalazi. Nagradu za najljepši stol podijelili su učenici nižih razreda i učenici osmog razreda, nagradu za najljepši kruh osvojili su učenici petog razreda, a najljepši kolač se nalazio na stolu sedmoga razreda. Nagradu za najbolje predstavljanje stola osvojili su učenici šestog razreda svojim kratkim igrokazom.

Cijela svečanost praćena je prigodnim pjesmama Zbora.

Na samom kraju, svi su zajedno blagovali pripremljenu hranu, a dio hrane odnesen je štićenicima obližnjeg staračkog doma i Zajednice Susret. Učenici su još jednom pokazali svoje veliko, humanitarno srce. Njima, i njihovim roditeljima koji su to sve pripremili, veliko hvala!

Izvor: Martina Pereža

objavio: Nives Bešić   datum: 19. 10. 2017.

« Prosinac 2017 »