Projekt „Posjet osmaša Vukovaru“

Učenici osmog razreda Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića iz Ciste Velike u pratnji razrednika sudjelovali su u provedbi projekta „Posjet osmaša Vukovaru“ u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva branitelja u trajanju od 09. do 11. travnja 2017. godine.

Službeni dio programa započeo je u ponedjeljak, 10.04. u jutarnjim satima kada su za učenike organizirana dva predavanja o Domovinskom ratu i bitci za Vukovar. U poslijepodnevnim satima organiziran je posjet i razgledavanje postava Muzeja Vučedolske kulture i Muzeja grada Vukovara te nakon toga razgledavanje grada uz slobodno vrijeme.

U utorak, 11.04. u jutarnjim satima obišli smo: Trpinjsku cestu – groblje tenkova, bolnicu, Memorijalno groblje, Ovčaru, vodotoranj. Zatim smo imali razgledavanje vojarne te vojne tehnike i opreme korištene za vrijeme trajanja bitke za Vukovar i uopće u Domovinskom ratu. Posjetili smo kuću nobelovca Lavoslava Ružičke gdje je bila organizirana Škola mira te održano kviz natjecanje o sadržajima o kojima su učenici učili prethodna dva dana.

Izvor: Mate Ćubić

objavio: Nives Bešić   datum: 27. 4. 2017.

Raspored pisanih zadaća

« Listopad 2018 »