LiDraNo 2017.

Smotra literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva LiDraNo 2017. održana je u petak, 27.01. u Osnovnoj školi „Studenci“ za područje imotske krajine.

U kategoriji dramsko-scensko stvaralaštvo (pojedinačni nastupi i skupni nastupi) bilo je ukupno 14 nastupa. Učenica naše škole Sara Madunić natjecala se u pojedinačnim nastupima i pokazala umijeće dramskog izražavanja ulomkom iz romana Alessandra D’Avenija „Bijela kao mlijeko, crvena kao krv“.

Naša dramska skupina  predstavom „Izbor“ osvojila je prolazak na Županijsku smotru LiDraNa u kategoriji skupnih nastupa. Autor predstave je naš vjeroučitelj Hrvoje Rogulj s još jednim inovativnim tekstom koji prikazuje svakodnevne dileme naših učenica koje se uče uspješno nositi sa životnim izazovima i odlukama. Želimo im puno uspjeha na Županijskoj smotri!

Hoću (Ivana Ć) i Neću (Dora M) napisale su:

Iako su se i učenici iz drugih škola potrudili, ipak smo mi učenici 7. razreda: Dora M, Ivana Ć, Marija P i Mate R i učenici iz osnovne škole iz Lovreća s predstavom „Uljuđeni vuk“ bili najbolji te time zaslužili prolazak dalje. Osim spomenute predstave našu školu predstavila je učenica 8. razreda, Sara M s monologom pod nazivom „Bijelo kao mlijeko, crveno kao krv“, a poslali smo i nekoliko literarnih radova, no nažalost s time nismo imali puno sreće. Ipak, ponosni smo na naš ovogodišnji uspjeh te smo sigurni da ćemo sljedeće godine biti još i bolji!

objavio: Nives Bešić   datum: 1. 2. 2017.

« Kolovoz 2017 »